icon

İzmir'den Ege için, Türkiye için, sinerjiyle katlanarak büyümeye...

background

İZMİR

Egenin İncisi İzmir

İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük kenti olup, Anadolu Yarımadası'nın batısında, Ege Denizi'nin kıyısında bulunmaktadır.

Sanayi üretiminde ve istihdamda önemli bir paya sahip olan İzmir, 2020 itibarıyla 4 milyonun üzerinde nüfusa sahiptir ve genç ve dinamik bir şehirdir.

Akdeniz iklimine sahip olan İzmir, büyük bir kısmı güneşli geçen yazları sıcak, kışları ise ılık geçer.629 km'lik kıyı şeridiyle mavi bayraklı plajlara ev sahipliği yapar ve temiz ve berrak deniziyle su sporları için popüler bir tatil destinasyonudur.

İzmir

Zengin Tarihi Geçmiş

İzmir, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarih ve arkeoloji meraklıları için de keşfedilmeye değer bir şehir. 
8.500 yıllık geçmişiyle farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olan İzmir, birçok tarihi değeri bir arada sunuyor. 
Cami, kilise ve sinagoglarıyla inanç turizminin, İzmir Enternasyonel Fuarı ile fuarcılık ve kongre turizminin önemli merkezlerinden biri olan şehir, aynı zamanda ülkemizin büyük kruvaziyer limanlarından birine ev sahipliği yapıyor. 
Gelişen modern tesisleriyle sağlık turizminde de önemli bir rol oynayan İzmir, her yıl yurt içinden ve yurt dışından ziyaretçi çekiyor.

Yaşanacak Şehir

İklimi gibi sıcak insanlara sahip İzmir’de sosyal yaşam da oldukça hareketli. Genellikle yaşamın dışarda aktığı İzmir’de farklı kültür sanat etkinlikleri arasında seçim yaparak gününüzü farklılaştırabilir, parklarda veya ormanlarda doğayla iç içe zaman geçirebilirsiniz. 

Turkuaz renkli denizi, altın rengindeki kumsalları, birbirinden güzel koyları, şifalı suları, görenleri hayran bırakan doğası, renkli gece hayatı, adrenalin tutkunlarının favorisi spor aktivitelerine elverişli yapısıyla İzmir kıyıları herkesin kalbini çalar.

İzmir

Yatırımın Gözde Kenti

İzmir, liman kenti olması ve geniş hammadde kaynakları, nitelikli işgücü ve ulaşım olanakları sayesinde bölgenin ticaret merkezi haline gelmiştir. Sanayi sektöründe üretilen ürünler dünya standartlarında kaliteye sahiptir. 

Organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler ve teknoloji geliştirme bölgesi, yatırımcılara birçok olanak sunmaktadır. Şehir cazip yatırım fırsatları, yüksek yaşam kalitesi ve kalifiye iş gücü sayesinde yazılım şirketlerinin tercih ettiği bir merkez haline gelmiştir. 
Yazılım ve bilişim sanayi, yüksek teknolojili ürünlerin üretimi ve ihracatı açısından önemli bir rol oynamaktadır.

Kaynaklar

İzmir hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz web sitelerinden bazıları: