icon

İzmir'den Ege için, Türkiye için, sinerjiyle katlanarak büyümeye...

Publication cover

TARKEM Ziyareti ve Eylül Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı

Eylül ayı yönetim kurulu toplantımızı TARKEM Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.'nin ev sahipliğinde gerçekleştirdik. 

TARKEM, İzmir kent değerlerini korumak ve geliştirmek için yeni bir iş modeli yaratmak ve yarattığı bu modelle İzmir Tarihi Kent Merkezi’ni canlandırmak amacıyla 2012 yılında kurulmuş çok ortaklı bir yapıdır.
Kamu - özel sektör - sivil toplum ortaklık modelinin Türkiye’deki en önemli örneklerinden biri olan TARKEM’in ortaklık yapısının % 40’ı kamudan, %10’u odalar ve borsalardan, %50’si özel sektörden oluşmaktadır.

TARKEM’in temel amacı, 2007 yılında ilan edilmiş olan Kemeraltı ve Çevresi Kentsel Yenileme Alanı içerisinde yer alan, başta çöküntü alanlar olmak üzere, belirlenen alanda ihtiyaç odaklı, yenilikçi ve toplumun tüm hedef gruplarını dahil eden gayrimenkul, kültürel mirası hizmet ve organizasyon projeleri üretmektir.

TARKEM liderliğinde aynı zamanda “İzmir Tarihi Kemeraltı Gayrimenkul Yatırım Fonu”kuruldu. Bu fon bölgede yürütülen projelerin hızlanmasını tetikleyecek. Satın alma, ortak şirket kurma, kiralama ve iştirak modelleri ile teknoloji geliştirme bölgesi, yenilikçi öğrenme merkezi, butik otel, hostel, restoran gibi yapıların tarihi alana kazandırılması hedefleniyor. Bu vesile ile Kemeraltı ve çevresinin hızlı bir şekilde eski günlerdeki canlılığına kavuşması mümkün olacak. Projeleri gururla dinledik ve birlikte neler yapabileceğimizi değerlendirdik. TARKEM Genel Müdürü Sergenc Ineler'e teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

#yabisak #izmir #ege #yazılım #bilişim #izmirdendünyaya